مقام ارتش اسرائيل:ایران چند پدافند هوایی برای دفع حملات منتسب به اسرائیل در سوریه نصب کرده

۱۴۰۰/۸/۴

یک مقام بلندپایه ارتش اسرائیل گفت که ایران در سال‌های گذشته چندین سامانه ضدهوایی برای مقابله با حملات منتسب به اسرائیل در سوریه نصب کرده است.

به گفته این مقام اسرائیلی، تهدید ضدهوایی‌های ایران در سوریه و لبنان، یکی از چالش‌های اسرائیل در حال حاضر است. این مقام اسرائیلی گفت که نیروی هوایی اسرائیل باید تمام تلاش خود را بکار گیرد که بتواند آزادی عملکرد خود را در مرزهای شمالی (سوریه و لبنان) حفظ کند.

این مقام ارشد ارتش اسرائیل با متهم کردن حکومت ایران به اینکه علیه اسرائیل برنامه دارد، گفت که نیروی هوایی اسرائیل در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ بیشترین تعداد عملیات را در یک دهه اخیر داشته است. او گفت در حالی که تا سال ۲۰۱۶ عملیات جنگنده‌های اسرائیل در مرزهای شمالی تقریبا بدون هیچ واکنشی انجام می‌شد، این موضوع حال تغییر کرده و در سه سال گذشته، بیش از هزار و صد موشک ضدهوایی علیه جنگنده‌های اسرائیلی از سوریه شلیک شده‌اند.

این مقام ارشد ارتش اسرائیل گفت که پس از آمادگی برای حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران، حفظ آزادی عملکرد نیروی هوایی در جبهه شمالی دومین اولویت این نیرو در سال ۲۰۲۲ است. او گفت که اسرائیل باید به زودی درباره حمله‌ای گسترده به سامانه‌های ضدهوایی سوریه تصمیم بگیرد. این مقام ارشد همچنین گفت که حضور این سامانه‌ها موجب شده اسرائیل نحوه عملیات خود در سوریه را تغییر دهد.

او همچنین ایران را متهم کرد که پهپادهای ساخت خود را در تمام کشورهای منطقه مستقر کرده است.

این مقام اسرائیلی ضمن اشاره به حزب‌الله، این گروه را نیز تهدیدی جدی برای اسرائیل خواند. او گفت که اسرائیل در حال حاضر برنامه‌ای برای حمله به حزب‌الله ندارد و ابراز امیدواری کرد که حزب‌الله نیز بداند که نباید به اقدامی علیه اسرائیل دست بزند.


تازه‌ترین خبرها

اخبار
چشم‌انداز
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید