رییس کمیسیون عمران مجلس: دو میلیون واحد مسکونی خالی بزرگ و لوکس در کشور وجود دارد

۱۴۰۰/۸/۲

محمدرضا رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: نزدیک به دو میلیون واحد مسکونی خالی بزرگ و لوکس در کشور وجود دارد که ما بر عرضه این واحدهای خالی تاکید داریم و برای این خانه‌ها مالیات‌هایی پیش‌بینی شده که ارزش آن‌ها بین بازار و تقاضا تعادل ایجاد خواهد کرد.

رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به سخنان ابراهیم رئیسی درباره ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، گفت که به دنبال کاهش ساخت مسکن به ۳۵۰ هزار واحد در سال طی سال‌های اخیر، بسیاری از بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی مرتبط با مسکن تعطیل و بسیاری از مهندسان و کارگران ساختمانی بیکار شدند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه کمبود مسکن منجر به افزایش قیمت مسکن شده است گفت: «قیمت مسکن به اندازه‌ای بالا رفته که جمعیت قابل توجهی از کشور نمی‌توانند صاحب خانه شوند.»

رضایی کوچی افزود که ما بر عرضه دو میلیون واحدهای مسکونی خالی بزرگ و لوکس تاکید داریم و قطعا این طرح به کاهش قیمت مسکن و خانه‌دار شدن مردم کمک خواهد کرد.

رییس کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد از آنجایی که بانک‌ها نیز تمایلی به سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن ندارند ما جرایمی را در نظر گرفتیم تا بانک‌ها ملزم به اجرای دستور بانک مرکزی شوند و تسهیلات مسکن را پرداخت کنند.

پیشتر نیز ابوالفضل نوروزی، مشاور وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی گفت که تاکنون بیش از یک میلیون واحد مسکونی خالی در کشور شناسایی شده است.

نوروزی نیز عنوان کرد که با دریافت مالیات از این خانه‌ها، قیمت مسکن در کشور کاهش خواهد یافت.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبر ۵ عصر
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید