همزمان با هشدار وزیر بهداشت، آغاز موج ششم کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تایید شد

۱۴۰۰/۷/۲۸

وزیر بهداشت ایران از قطعی بودن موج ششم کرونا در آبان ماه خبر داد و رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز اعلام کرد که موج ششم در استان کهگیلویه و بویراحمد شروع شده است.

این درحالی است که دولت از روز سه‌شنبه در تهران و دیگر شهرهای بزرگ، دورکاری را لغو و همه کارکنان ادارات را به حضور در محل کار فراخواند.

پرویز یزدان‌پناه، رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، عصر سه‌شنبه بیست و هفتم مهر ماه اعلام کرد که روند صعودی کرونا در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، دنا و چرام حاکی از آغاز شیوع پیک ششم در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

یزدان‌پناه گفت با آغاز موج ششم، مردم باید از شرکت در تجمعات خودداری کنند و کسانی که واکسن نزده‌اند هر چه سریع‌تر برای واکسیناسیون مراجعه کنند تا تعداد بیماران بستری و مرگ و میر در این استان به حداقل برسد.

مهرزاد لطفی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیز افزایشی شدن آمار مراجعه به مراکز شانزده ساعته در شهرهای‌ استان فارس را به صدا درآمدن زنگ خطر آغاز موج ششم کرونا در این استان خواند.

پیش از این نیز مقام‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی چند استان از توقف روند نزولی کرونا خبر داده بودند.

در همین حال بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، با بیان اینکه «طبق برآورد دانشمندان نه تنها در ایران بلکه در جهان، موج ششم کرونا در آبان ایجاد خواهد شد» گفت: «ما این نگرانی را داریم و می‌دانیم که موج ششم قطعا ایجاد خواهد شد.»

وزیر بهداشت اضافه کرد که ما آمادگی کامل برای مبارزه با کرونا در موج ششم را داریم، در همین راستا اکنون بیمارستان‌ها از نظر وضعیت دارویی و دستگاه‌های تنفسی در آماده‌باش هستند تا بتوانیم با این بیماری مبارزه کنیم.

عین‌اللهی گفت که مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چون بسیاری از بیمارانی که در موج پنجم به کرونا مبتلا شدند در تجمع‌ها و مراسم‌های مختلف حضور داشتند و در ماه ربیع نیز مراسم مختلفی برگزار می‌شود که ما را مقداری نگران می‌کند.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: «خوشبختانه در کشور ما، مردم یک حرکت جهادی بی‌نظیر را رقم زدند که امروز سازمان‌های بین‌المللی تعجب کرده‌اند که چه اتفاقی افتاده که حجم واکسیناسیون در ایران تا این اندازه رشد کرده است.»

با این حال عین‌اللهی اضافه کرد که هنوز واکسیناسیون در ایران کافی نیست و حتما باید به ۸۰ درصد مردم دو دوز واکسن تزریق شود اما تاکنون در تزریق دوز اول به ۷۵ درصد و در دو دوز به حدود ۳۵ درصد رسیده‌ایم که تا ۸۰ درصد فاصله داریم.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
مرور مطبوعات
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید