ابراهیم رئیسی: جوانان ما دیگر آرزوی زندگی غربی ندارند

۱۴۰۰/۷/۲۷

ابراهیم رئیسی، رییس جمهوری اسلامی ایران، گفت امروز دیگر جوانان ایرانی مثل گذشته آرزوی زندگی غربی ندارند.

رئیسی روز سه‌شنبه ۲۷ مهر در کنفرانس «وحدت اسلامی» گفت: «فرهنگ و نظام‌های غربی رنگی برای جوانان ندارد. اگر دیروز جوان آرزو می‌کرد در یک فضای فرهنگی و زندگی غربی قرار گیرد، امروز جوانان چنین خواسته‌ای ندارند.»

این در حالی است که در سال‌های اخیر گزارش‌های مختلفی از بالا رفتن نرخ بیکاری در ایران و افزایش میل جوانان این کشور به ترک وطنشان منتشر شده است.

دی‌ماه سال گذشته «رصدخانه مهاجرت ایران» اعلام کرد تعداد دانشجویان و دانش‌‌آموختگان ایرانی در ترکیه، طی سال‌های اخیر حدودهزار و ۳۰۰ درصد افزایش یافته و از ۴۳۸ دانشجو در سال ۲۰۱۳ به شش هزار و ۹۹ دانشجو در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

همچنین آذر ۹۶، مشاور وقت وزیر راه و شهرسازی گفت: «۱/۵ میلیون ایرانی در صف مهاجرت به استرالیا و کانادا هستند که بدون شک کارشناس و نیروهای ورزیده محسوب می‌شوند.»

رییس قوه مجریه در ایران ادامه داد: «گرایش جوانان ما امروز به دین و معنویت بیش از همیشه است که این فرصت عالی است.»

شهریور ۹۹ گروه مطالعات افکارسنجی ایرانیان (گمان) با انتشار نظرسنجی خود درباره «نگرش ایرانیان به دین» اعلام کرد حدود نیمی از جامعه ایران از دین‌داری به بی‌دینی رسیده‌اند و فقط ۳۲ درصد جامعه خود را «مسلمان شیعه» می‌دانند.

رئیسی همچنین اضافه کرد بعد از جنگ جهانی دوم «نظام سلطه» تنها یک قدرت در مقابل خود می‌دید و آن «نظام اسلام» بود.

او آمریکا و اسرائیل را به توطئه در کشورهای منطقه متهم کرد و گفت: «این توطئه را امروز در لبنان و افغانستان شاهدیم و دیروز در عراق و سوریه شاهد بودیم.»

رئیسی همچنین خواست مساله فلسطین همیشه «در متن باشد و به عنوان مساله اول جهان اسلام بر آن تاکید شود».

جمهوری اسلامی طی بیش از چهار دهه گذشته همواره خواستار «نابودی» اسرائیل شده است.

اقتصاد و بازار
امروز
ایران ۱۴۰۰

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید