قانون‌گذاران آمریکایی: دولت بایدن دسترسی مردم ایران به اینترنت بدون فیلتر را فراهم کند

۱۴۰۰/۷/۲۰

گروهی از نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در نامه‌ای به وزرای خارجه و خزانه‌داری دولت جو بایدن، ضمن ابراز نگرانی از اختلال در دسترسی مردم ایران به اینترنت در جریان اعتراضات اخیر، از کاخ سفید خواستند دسترسی مردم ایران به اینترنت بدون سانسور را فراهم کند.

این گروه از نمایندگان که شامل ۱۴ نماینده دموکرات و هفت نماینده جمهوری‌خواه است، از دولت بایدن خواسته مطمئن شود مردم ایران می‌توانند به طور قانونی به ابزارهای مدرن آزادی بیان و امکانات برقراری اطلاعات ایمن دسترسی داشته باشند.

این نمایندگان در نامه خود به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه و جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، عنوان کردند که در دوران ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی که سابقه‌اش در نقض حقوق بشر بر همگان آشکار است، کارزار نظام‌مند حکومت جمهوری اسلامی برای محدود کردن دسترسی مردم ایران به اطلاعات غیرجانبدارانه احتمالا سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

این نامه که به رهبری جری کانلی، نماینده دموکرات ایالت ویرجینیا و برایان فیتزپاتریک، نماینده جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا، تنظیم شده است، از دولت بایدن خواسته است با ایجاد تغییرات لازم، جریان آزاد اطلاعات در ایران را ممکن سازد.

این ۲۱ عضو کنگره در نامه خود می‌گویند هدف طرح موسوم به «صیانت از فضای مجازی» که در مجلس ایران تصویب شده این است که کنترل بر اینترنت و برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی در ایران تقریبا به طور کامل در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی قرار بگیرد.

نمایندگان برای مقابله با چنین اقداماتی از وزارت خزانه‌داری خواسته‌اند مجوزهای کنونی خود را طوری بروزرسانی کند که باعث شود مردم ایران بتوانند به برخی فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی و خدمات اتصال به اینترنت دسترسی داشته باشند.

از مهم‌ترین نمایندگانی که این نامه را امضا کرده‌اند می‌توان به گرگوری میکس، رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، ماریا سالازار، نماینده جمهوری‌خواه و آدام شیف، ایلهان عمر و تد لیو نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان اشاره کرد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
خبر ورزشی
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید