دیده‌بان حقوق بشر سوریه:سپاه پاسداران به شبه‌نظامیان سوری، آموزش استفاده از پهپاد می‌دهد

۱۴۰۰/۷/۱۱

سازمان دیده حقوق بشر سوریه اعلام کرد سپاه پاسداران دوره‌های آموزشی استفاده از پهپاد را برای شبه‌نظامیان محلی تحت حمایت خود در شهر المیادین در استان دیرالزور در شرق سوریه آغاز کرده است.

این سازمان که مقر آن در لندن است، روز یکشنبه بر اساس منابع خود گزارش داد در این دوره‌ها، ۲۵ شبه‌نظامی در پنج گروه آموزش می‌بینند و هر گروه دارای یک پهپاد است.

منابع مطلع ناظران حقوق بشر سوریه چند روز پیش خبر داده بودند عملیات جذب نیروها در حومه شرقی حلب از سوی گروه‌های تحت حمایت ایران به رهبری لشکر فاطمیون در قبال پرداخت مشوق‌های مالی در حال انجام است و تعداد نیروهای تازه استخدام شده افزایش یافته است.

پیشتر بنی گنتس وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرده بود نیروهای جمهوری اسلامی در پایگاهی در شهر کاشان به «تروریست‌های» یمن، عراق، سوریه و لبنان آموزش کار با پهپاد می‌دهند.

گنتس که روز یکشنبه ۲۱ شهریور در یک کنفرانس در موسسه سیاست ضد تروریسم دانشگاه رایشمن در هرتزلیا سخنرانی می‌کرد، تاکید کرد: «این پایگاه مقر اصلی سازوکار ایران برای صدور تروریسم هوایی در منطقه است».

بر اساس گزارش‌ها، شبه‌نظامیان شیعه تحت حمایت جمهوری اسلامی بارها حمله‌های پهپادی علیه مواضع و نیروهای آمریکایی در عراق انجام داده‌اند. همچنین شبه‌نظامیان شیعه حوثی در یمن با پهپاد و موشک به اهدافی در خاک عربستان سعودی حمله می‌کنند.

پس از حمله اخیر پهپادی به کشتی مرسر استریت تحت مدیریت اسرائیل در آب‌های سواحل عمان نیز آمریکا، اتحادیه اروپا و اسرائیل، جمهوری اسلامی را به دست داشتن در این حمله متهم کردند.


تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
گفت‌وگوی ویژه
تیتر اول

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید