وزیر خارجه عربستان‌ سعودی: مذاکره با ایران هنوز در مرحله ارزیابی است

۱۴۰۰/۷/۱۱

وزیر خارجه عربستان سعودی درباره مذاکرات بین مقام‌های این کشور و ایران گفت که امیدوار است مقام‌های ایرانی مبنایی برای رسیدگی به مسائل حل نشده بین دو طرف ارائه دهند و عربستان سعودی نیز برای تحقق آن تلاش خواهد کرد

فیصل بن‌فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی، در نشست خبری مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که مذاکرات تهران و ریاض همچنان در مرحله «مرحله ارزیابی» است.

وزیر خارجه عربستان سعودی افزود که آخرین دور مذاکرات بین این کشور و ایران در ۳۰ شهریورماه انجام شده است، اما به محل برگزاری این نشست اشاره نکرد.

فیصل بن‌فرحان، همچنین گفت که امیدوار است مقام‌های ایرانی مبنایی برای رسیدگی به مسائل حل نشده بین دو طرف ارائه دهند و عربستان سعودی نیز برای تحقق آن تلاش خواهد کرد.

مقام‌های ایرانی و عربستان سعودی پیشتر ابراز امیدواری کرده بودند که مذاکرات دیپلماتیک بین این دو کشور بتواند تنش‌ها در منطقه را کاهش دهد.

برهم صالح، رییس‌جمهوری عراق، روز شنبه ۱۰ مهرماه، گفته بود که مذاکرات بین ایران و عربستان سعودی پیشرفت‌هایی داشته است، اما چالش‌هایی نیز وجود دارد.

وزیر خارجه عربستان در این نشست خبری همچنین از برنامه هسته‌ای ایران انتقاد کرد و گفت که عربستان سعودی درباره نقض تعهدات هسته‌ای ایران که با اظهارات مقام‌های جمهوری اسلامی مغایرت دارد، بسیار نگران است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید