روسیه هرگونه مداخله در سوءقصد به جان دستیار رییس‌جمهور اوکراین را رد کرد

۱۴۰۰/۶/۳۱

سخنگوی کرملین هرگونه مداخله روسیه در سوءقصد به جان دستیار ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین را رد کرد و گفت گزارش‌ها درباره دست داشتن احتمالی روسیه در این حمله واقعیت ندارد

سخنگوی کاخ کرملین، هرگونه مداخله روسیه در سوءقصد به جان دستیار اصلی ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین، را رد کرد و گفت گزارش‌ها درباره دست داشتن احتمالی روسیه در این حمله واقعیت ندارد.

به‌گفته یک مقام حزب حاکم در اوکراین، روسیه ممکن است در سوءقصد به جان دستیار اصلی زلنسکی، رییس‌جمهور این کشور، نقش داشته باشد. او افزود که روسیه سابقه این‌دست اقدامات «تروریستی» را در کشورهای گوناگون داشته است.

زلنسکی خود در بیانیه‌ای که از تلویزیون اوکراین پخش شد گفت که نمی‌داند چه کسانی در این سوءقصد دست داشته‌اند اما عوامل این حمله می‌توانند نیروهای داخلی یا خارجی باشند.

پلیس اوکراین ساعاتی پیش گزارش داد که صبح روز چهارشنبه به‌وقت محلی، خودروی دستیار اصلی ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور این کشور مورد سوءقصد قرار گرفته است. راننده این فرد مجروح شده است اما گزارشی از آسیب به خود او منتشر نشده است. بنا بر جزئیات بیانیه پلیس اوکراین، این خودرو در روستای لسنیکی، در محدوده کی‌یف، پایتخت، هدف شلیک ده گلوله قرار گرفت.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
نگاه روز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید