کمیسر حقوق بشر سازمان ملل: طالبان به وعده‌هایشان درباره زنان عمل نکرده‌اند

۱۴۰۰/۶/۲۲

میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، ضمن انتقاد از عملکرد طالبان از زمان به قدرت رسیدن در افغانستان گفت واقعیت‌های موجود در مورد آنچه هم‌اکنون در افغانستان رخ می‌دهد، از جمله وضعیت زنان، با وعده‌های طالبان همخوانی ندارد

میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، ضمن انتقاد از عملکرد طالبان از زمان به قدرت رسیدن در افغانستان گفت، واقعیت‌های موجود از آنچه هم‌اکنون در افغانستان رخ می‌دهد، از جمله وضعیت زنان، با وعده‌های طالبان همخوانی ندارد.

باشله در سخنان خود در مقر سازمان ملل در وین گفت، افغانستان هم‌اکنون در مرحله جدید و خطرناکی قرار دارد وبسیاری از زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی عمیقا نگران حقوق خود هستند.


باشله در ادامه افزود، برخلاف وعده‌های طالبان در زمینه حفظ و برقراری حقوق زنان، در سه هفته گذشته زنان به تدریج از عرصه عمومی حذف شده‌اند.

باشله با اشاره به عدم حضور زنان در دولت جدید و تسلط پشتون‌ها بر آن، از ترکیب جدید دولت طالبان ابراز نگرانی کرد. کمیسر عالی حقوق بشر در ادامه به نقض دیگر وعده‌های طالبان در زمینه عفو عمومی کارکنان سابق دولتی و ممنوعیت تفتیش خانه به خانه اشاره کرد.


پربیننده‌ترین‌ها

نگاه روز
جهان‌نما
خبر ۵ عصر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید