شهبانو فرح پهلوی:در سالروز ۱۷ دی، دیروز را برابر امروز می‌گذارم و به زنان ایرانی می‌اندیشم

۱۴۰۰/۱۰/۱۶

شهبانو فرح پهلوی در پیامی به مناسبت سالروز آغاز رسمی کشف حجاب در ایران، نوشت که دیروز را در برابر امروز می‌گذارم و به زنان ایرانی می‌اندیشم و به مادران خاوران،مادران پارک لاله،مادران آبان و همه مادران سوگواری که فرزندانشان در این چهار دهه تاریک به دست نیروهای ظلمت از پا درآمدند.

هفدهم دی ماه سال ۱۳۱۴ سالروز اجرای رسمی کشف حجاب در ایران است که طی مراسمی با حضور رضا شاه، همسر و دخترانش در دانشسرای مقدماتی تهران آغاز شد.

شهبانو فرح پهلوی در پیام خود به مناسبت سالروز ۱۷ دی ماه، نوشت که امروز روز ۱۷دی ماه است؛ روزی که مبارزه برای آزادی زنان ایران که پیش از انقلاب مشروطیت آغاز شده بود به ثمر رسید، زن ایرانی به برکت درایت و دوراندیشی رضا شاه بزرگ به صحنه اجتماع و تاریخ گام نهاد.

در بخشی از این پیام، شهبانو فرح پهلوی افزود: «زن ایرانی با برخورداری از حقوق برابر سیاسی و اجتماعی در دوران پادشاهی شاهنشاه فقید محمدرضا شاه پهلوی، در پیشرفت و سازندگی و ترقی ایران سهمی بزرگ و سزاوار به عهده گرفت و روز هفدهم دی ماه در گاهنامه سیاسی همه ایرانیان روزی جاویدان است.»

در ادامه این پیام، شهبانو فرح پهلوی نوشت که دیروز را در برابر امروز می‌گذارم و به زنان ایرانی می‌اندیشم. امروز بیشتر از همیشه مادر همه فرزندان ایرانم، به مادران خاوران، مادران پارک لاله، مادران آبان و همه مادران سوگواری می اندیشم که فرزندانشان در این چهار دهه تاریک به دست نیروهای ظلمت از پا درآمدند، به همه جوانانی می‌اندیشم که آرزویی جز سربلندی ایران نداشتند و در راه آزادی و رهایی جان باختند.

شهبانو فرح پهلوی در پایان خود به مناسبت سالروز هفدهم دی ماه، خاطرنشان کرد که امروز مردم جهان بیشتر از همیشه در کنار ایران و زنان ایرانی ایستاده‌اند و صدای آنان را به گوش جهان می‌رسانند.

تازه‌ترین خبرها

اخبار ۲۳
۲۴ با فرداد فرحزاد
یکی از ما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید