تلاش برای تکذیب تعرض به ۱۵ فوتبالیست نونهال؛ هیات فوتبال طرفین را به کدخدامنشی دعوت کرد!

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۲

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی در تازه‌ترین واکنش به خبر تعرض به ۱۵ فوتبالیست نونهال در یک مدرسه فوتبال، اظهارات قابل تاملی داشته است: «خانواده ها به اداره کل ورزش و جوانان شکایت کرده بودند. از طرفین خواستیم تا به هیات فوتبال بیایند و پرونده در کمیته اخلاق تشکیل شود.»

در پی تجمع چند خانواده مقابل ساختمان هیئت فوتبال خراسان رضوی، خبر تعرض یک مربی فوتبال به ۱۵ فوتبالیست نونهال در یک مدرسه فوتبال معروف، منتشر شد و وزارت ورزش این خبر را تایید کرد.

درحالی که رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی دیروز چنین خبری را تکذیب کرده بود،‌ امروز در اظهاراتی قابل تامل، از تلاش برای کدخدامنشی میان طرفین خبر داده است!

محسن حیدری به اخبار مشهد گفته است: «شکایتی در خصوص این موضوع به اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی واصل شده‌است. این ماجرا توسط اداره کل در حال پیگیری است، از این سو هم ما به عنوان هیات فوتبال در حال بررسی ماجرا هستیم و از طرفین دعوت کرده‌ایم که در هیات فوتبال حضور یابند و در کمیته اخلاق نیز پرونده تشکیل شده است.»

از سوی دیگر شهرآرا، رسانه وابسته به شهرداری مشهد در نسخه آنلاین خود نوشته هنوز در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد هیچ شکایتی دراین‌باره ثبت نشده است: «تا کنون شکایتی در دادستانی استان در ارتباط با این موضوع ثبت نشده است و قاعدتا در صورت اعلام هرگونه شکایتی موضوع در دستور کاری این دادسرا قرار خواهد گرفت. با دستور دادستان، مسئولان اداره ورزش استان برای ارائه توضیحات پیرامون این موضوع در مرجع قضایی حاضر خواهند شد و امروز در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد جلسه‌ای در خصوص این موضوع برگزار می‌شود.»

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی دراین باره گفته: «کمیته اخلاق در هیات‌های استانی به تبعیت از کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال تشکیل شده‌اند و مسئولیت پیگیری امور به این شکل با این کمیته است. پرونده پس از تکمیل به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ارسال می‌شود.»

او در پاسخ به این سوال که آیا تعداد شکایت‌ها پس از انتشار خبر بیشتر شده، گفت: «اگر به اداره کل شکایت دیگری رسیده بی خبریم. همین الان هم ما خودمان پیگیری کردیم.»

خانواده‌های نونهالان پیش از این گفته بودند نمی‌دانستند این باشگاه مجوز ندارد: «این باشگاه در لیگ‌های مختلف حضور داشت، اطمینان کردیم و فرزندمان را در این باشگاه ثبت‌نام کردیم، اما حالا که موضوع را پیگیری کردیم، فهمیده‌ایم که باشگاه حتی مجوز هم نداشته است!»

با این حال محسن حیدری که تجمع مقابل هیات فوتبال خراسان رضوی را تکذیب کرده بود، ماجرای مجوز باشگاه را به هیات فوتبال مشهد پاس داده است: «این باشگاه مشهدی در مسابقات فوتبال مشهد شرکت کرده اما از هیات فوتبال مجوز مدرسه فوتبال نداشته است! لیست مدارس فوتبال دارای مجوز را همواره منتشر کرده‌ایم. به اداره کل ورزش و جوانان هم همیشه اعلام می‌کنیم. این باشگاه مجوز مدرسه فوتبال نداشته‌ است، اما این تیم گویا در مسابقات مشهد شرکت کرده و باید از بادامکی، رییس هیات مشهد راجع به این موضوع بپرسید.»

خانواده‌های این بازیکنان، پس از تغییر رفتار فرزندان‌شان و پیگیری و بررسی محتوای گوشی تلفن همراه بازیکنان، متوجه می‌شوند مربی این باشگاه به آنها تعرض جنسی کرده است. این نونهالان از ترس بازگوشدن این موضوع زیر فشار روحی و روانی قرار دارند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
چشم‌انداز با سیما ثابت

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید