صالح میرهاشمی

امضا کنید؛ درخواست عفو بین‌الملل برای پایان اعدام‌ها در ایران

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲

اتحادیه فوتبال استکهلم، یکی از قدیمی‌ترین اتحادیه‌های فوتبال سوئد با انتشار تصویری از #امیر_نصرآزادانی، فوتبالیست معترضی که به حبس طولانی مدت متهم شده، در یک فراخوان از هواداران فوتبال خواست به کپمینی بپیوندند که خواستار لغو همه احکام اعدام در ایران شده است.

در هفته‌های گذشته، احتمال صدور حکم اعدام برای امیر نصرآزادانی باعث واکنش‌های بین‌المللی شد، نصرآزادانی به اعدام محکوم نشد، اما جمهوری اسلامی برای تعداد دیگری از متهمان، از جمله صالح میرهاشمی، مربی و قهرمان کاراته، حکم اعدام صادر کرده.

اتحادیه فوتبال استکهلم با اشاره به این روند، نوشته: «امیر نصرآزادانی فوتبالیست ایرانی که پیش از این با مجازات اعدام روبرو شده بود به حبس بسیار طولانی محکوم شده است. دلیل حکم او شرکت در اعتراضات برای دفاع از حقوق زنان در کشورش است. به گفته عفو بین الملل، بسیاری از معترضان دیگر به دلیل شرکت در تظاهرات در خطر مجازات اعدام هستند. این غیرقابل قبول است و باید متوقف شود.»

اتحادیه فوتبال استکهلم از هواداران فوتبال خواسته طومار عفو بین الملل را امضا کنند. عفو بین الملل با انتشار طوماری خواستار لغو تمامی احکام اعدام در ایران شده است.

در این طومار نوشته شده: حداقل ۲۶ نفر از جمله سه کودک در ارتباط با اعتراضات در ایران در معرض خطر اعدام هستند. مقامات ایرانی همچنان از مجازات اعدام به عنوان روشی برای خاموش کردن مخالفان سیاسی و ایجاد ترس در مردم استفاده می کنند. وضعیت اضطراری است و ما باید سریع عمل کنیم. همین حالا امضا کنید و بخواهید که تمام احکام اعدام در ایران فورا لغو شود!

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبر ورزشی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید