جوابیه ماهان درباره ماجرای خانواده دایی:مگر پرواز عبدالمالک ریگی برگردانده نشد؟

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۶

امیرحسین ذوالانواری، مدیر روابط عمومی ماهان در واکنش به برگرداندن پرواز تهران-دبی از آسمان امارات به کیش به رویداد ۲۴ گفت: موضوع امنیتی است و اصلا به ماهان ربطی ندارد که بخواهیم جواب بدهیم. مگر پرواز ریگی نبود که برگردانده شد. به هر حال به هر ترفندی می‌توانند هواپیما را بنشانند.

درحالی که قوه قضاییه بیانیه خود درباره خانواده علی دایی را تکذیب کرده است، اما مدیر روابط عمومی هواپیمایی ماهان تاکید می‌کند که این هواپیما با دستور قضایی به کیش برگشته است: «تاکید می‌کنم، این دستور مقام قضایی بوده و اصلا به ما ربطی ندارد. طبق پروتکل‌های امنیتی کشور انجام شده و هر ایرلاین دیگری هم بود موظف بود این کار را انجام دهد و نیاز به جوابیه ندارد. اگر قرار باشد نهادی جوابگو باشد، این سازمان هواپیمایی کشوری و نهادهای بالادستی کشور هستند.»

از اظهارات مدیرروابط عمومی ماهان چنین بر می‌آید که از این پس هیچ پروازی امن نیست، حتی ایرلاین خارجی: «مگر پرواز ریگی نبود که برگردانده شد. به هر حال به هر ترفندی می‌توانند هواپیما را بنشانند. شما وقتی به هواپیما اعلام کنید که شرایط امنیتی است خلبان ملزم است که هواپیما را قبل از خروج از مرز در اولین فرودگاه بنشاند. اتفاقی که برای ماهان هم افتاده است. ما جواب چه چیزی را باید بدهیم؟ یک دستور قضایی صادر شده و خلبان ملزم بوده بنشیند و در فرودگاه هم نشسته است. حالا هر ایرلاین دیگری هم بود باید می‌نشست.»

به گفته ذوالانواری، اگر خلبان به دستور توجه نمی‌کرد، با جنگنده مجبور به فرود می‌شد! او در پاسخ به اینکه «در پرواز ریگی، خلبان با جنگنده‌ها تهدید و مجبور به فرود شد» گفته: «چون در آن مورد خلبان اخطار گرفت، اما نایستاد. شما وقتی به هواپیما اعلام کنید که شرایط امنیتی است خلبان ملزم است که هواپیما را قبل از خروج از مرز در اولین فرودگاه بنشاند. ما نبودیم، زاگرس یا تابان یا کاسپین هم بود باید می‌نشست. آن هواپیما ایرانی نبود و و شرایطش فرق می‌کرد.»

خبرها
چشم‌انداز با سیما ثابت
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید