قطر به دنبال قطع سرمایه‌گذاری‌های خود در لندن

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۵

کشور قطر به دلیل ممنوعیت آگهی‌های تبلیغاتی این کشور در لندن تصمیم دارد سرمایه گذاری های خود را در این شهر متوقف کند. صادق خان شهردار لندن سال ۲۰۱۹ از شرکت حمل و نقل عمومی این شهر خواسته بود برای آگهی‌های تبلیغاتی کشورهایی که حقوق بشر را رعایت نمی کنند، محدودیت اعمال کند.

پس از آن شرکت حمل و نقل عمومی لندن پذیرش آگهی‌های تبلیغاتی از کشورهایی مانند امارات متحده عربی،‌ ایران،‌ پاکستان، افغانستان، عربستان سعودی و همچنین قطر را به ویژه به دلیل نقض حقوق کارگران مهاجر و اقلیت‌های جنسی و جنسیتی ممنوع کرد. همچنین به تازگی و پس از جلوگیری تیم فوتبال انگلستان و دیگر تیم‌های اروپایی از بستن بازوبند کاپیتانی رنگین‌کمانی در رقابت‌های جام جهانی، تمامی آگهی‌های تبلیغاتی وابسته به قطر از مکان‌ها و وسایل نقلیه عمومی لندن برچیده شد.

حالا قطر اعلام کرده تصمیم دارد سرمایه‌گذاری‌های خود را در دیگر شهرهای بریتانیا به غیر از لندن انجام دهد. گزارش شده قطر این اقدام شهردار لندن را به عنوان این پیام برداشت کرده که سرمایه‌گذاری قطر در لندن مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. گفته می‌شود قطر دهمین مالک زمین و ملک در بریتانیا است و سهام بسیاری از فروشگاه‌ها، هتل‌ها و ساختمان‌های گرانقیمت این کشور در اختیار دارد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
هت‌تریک با مزدک میرزایی
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید