طرح جمهوری‌خواهان برای منع دولت بایدن از حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی

۱۴۰۱/۱/۱۵

واشینگتن فری‌بیکن با استناد به نسخه‌ای از یک طرح جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا، گزارش داد که این لایحه با هدف منع دولت بایدن از حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی تدوین شده است.

این لایحه با عنوان «قانون جلوگیری از مماشات با تروریست‌ها توسط حامیان تروریسم» حذف احتمالی سپاه پاسداران را منوط به تصویب کنگره می‌کند.

این طرح روز دوشنبه از سوی برایان ماست و اسکات پری، دو نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شد.

برایان ماست در واکنش به گزارش ها از احتمال حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی، در توییتی احتمال انجام چنین اقدامی از سوی دولت بایدن را کاملا ابلهانه خواند و نوشت که جو بایدن فقط برای این که توافق هسته‌ای ایران را احیا کند، هر چه تروریست‌ها ‌بخواهند به آنها می‌دهد.

این در حالی است که پیشتر عنوان شده بود که خارج کردن سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی به‌عنوان بخشی از مذاکرات احیای برجام مطرح است.

با آنکه پیشتر فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بودند اما نخستین بار به‌عنوان بخشی از کارزار فشار حداکثری دونالد ترامپ، رییس‌جمهور پیشین آمریکا، بود که کلیت سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی ایالات متحده و فهرست تحریم‌ها قرار گرفت.

به‌گزارش واشینگتن فری‌بیکن، لایحه «ماست‌-پری» یکی از چندین قانونی است که قرار است دولت بایدن را به مشاوره با کنگره درباره توافق هسته‌ای ایران وادار خواهد کرد.

اسکات پری، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، درباره این طرح گفت که تمرکز دولت بایدن بر دستیابی به یک توافق هسته‌ای با ایران به هر قیمتی، امنیت ملی آمریکا را به مخاطره می‌اندازد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید