وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۶ در هرمزگان:قطع برق و تلفن چند روستا،اعزام تیم‌های ارزیاب به منطقه

۱۴۰۰/۱۲/۲۶

زلزله‌ای به بزرگی ۶ ساعت دو و چهل و پنج دقیقه بامداد پنج‌شنبه بندرعباس و مناطقی از هرمزگان را لرزاند. مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران کانون این زلزله را دهستان کوخرد در شهرستان بستک استان هرمزگان اعلام کرد.

بنابر گزارش‌ها، شدت زلزله کوخرد موجب وحشت و نگرانی بسیاری از مردم در بندرعباس و دیگر مناطق هرمزگان شد و مردم به خیابان‌ها و اماکن رو باز پاه برند.

پس از وقوع زلزله‌ اول به بزرگی ۶ در کوخرد واقع در شهرستان بستک استان هرمزگان، دو زلزله دیگر به بزرگی ۴/۱ و بزرگی ۴ این منطقه را لرزاند.

مهرداد حسن‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، گفت که تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند و در حال بررسی منطقه وقوع زلزله و برآورد خسارت احتمالی هستند

ولی بستان، فرماندار شهرستان بستک، نیز گفت که تاکنون خسارت جانی از زلزله بامداد پنج‌شنبه گزارش نشده است اما گروه‌های ارزیاب همچنان در حال بررسی منطقه هستند.

در همین حال، مدیر برق شهرستان بستک، از وصل بودن شبکه اصلی برق منطقه خبر داد اما گفت که به صورت محله‌ای قطعی برق در روستای کوخرد، تلخ اطهر و هرنگ گزارش شده که در حال بررسی و رفع قطعی برق هستیم.

مختار سلحشور، مدیرعامل هلال احمر هرمزگان، نیز از قطع ارتباط تلفنی چند روستا در پی وقوع زلزله خبر داد و افزود: با توجه به اینکه تماس تلفنی با روستاهای دورتر برقرار نشده است، منتظر گزارش تیم‌های ارزیاب از این روستاها هستیم.

قصه مردم
چشم‌انداز
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید