درخواست وزیر ورزش ایران از سفیر روسیه برای همکاری‌های مشترک بین دو کشور

۱۴۰۰/۱۲/۱۵

درحالی که کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون‌های بین‌المللی در جهان پس از حمله نظامی روسیه به خاک اوکراین، ورزشکاران و تیم‌های ورزشی روسیه را تعلیق کرده‌اند، وزیر ورزش، امروز با دعوت از سفیر روسیه، خواستار افزایش همکاری‌های ورزشی با این کشور شد.

حمید سجادی در دیدار لوان جاگاریان گفت: یکی از بهترین کارهایی که می‌توانیم انجام بدهیم، اجرای توافق‌های قبلی بین وزارت ورزش ایران و روسیه است. علاوه بر آن، ۲ کشور تفاهم‌نامه‌ها و همکاری‌های جدیدی را در حوزه‌های ورزش و جوانان با یکدیگر داشته باشند. پس از سفر رییس جمهوری ایران به روسیه سطح انتظار افزایش یافت و ما ایده‌های زیادی برای حوزه ورزش داریم. ایران و روسیه ظرفیت‌های خوبی در بخش ورزش قهرمانی دارند که می‌توانند در اختیار یکدیگر بگذارند.

سجادی افزود: ایران و روسیه با فرهنگ‌های یکدیگر آشنا هستند. ما در ایران رشته‌هایی داریم که جنبه آیینی، مذهبی و دینی دارد. مثلا ورزش چوگان یکی از این رشته ها است که در کشور مقبولیت دارد. همچنین ورزش زورخانه‌ای دیگر رشته‌ای است که باید در روسیه آن را پایه‌گذاری کنیم‌. علاقه‌مند هستیم که کشتی باستانی و پهلوانی را در سراسر دنیا گسترش دهیم. روسیه نیز یکسری بازی‌های محلی دارد که می توانیم این بازی ها را تبادل کنیم.
لوان جاگاریان سفیر روسیه در این دیدار اظهار داشت: ایران و روسیه علاوه بر همکاری‌های مشترک و تفاهم‌نامه‌های مختلفی که در سایر حوزه‌ها با یکدیگر دارند در حوزه ورزش نیز می‌توانند همکاری های مشترک زیادی انجام دهند.

چهره‌ها - سوئیس
خلاصه خبرها
امروز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید