کارت بازی بازیکنان تاجیک پرسپولیس چگونه صادر شد؟

۱۴۰۰/۱۰/۱۰

رییس کمیته تعیین وضعیت مدعی شد که سازمان لیگ بدهی اوساگونا را از محل مطالبات پرسپولیس در این سازمان پرداخت می‌کند و به همین دلیل کارت بازی بازیکنان تاجیک پرسپولیس صادر شد. این در حالی است که سازمان لیگ تاکنون سهم استقلال و پرسپولیس از درآمدهایشان را به بهانه بدهی پرداخت نمی‌کرد.

براساس ماده یک دستورالعمل جذب خارجی‌ها، اگر باشگاهی پرونده‌ای با رای قطعی کمیته انضباطی فیفا یا CAS داشته باشد، نمی‌تواند بازیکن خارجی جذب کند. با این حال باشگاه پرسپولیس با وجود قطعی بودن رای پرونده اوساگونا، توانست کارت بازی دو بازیکن تاجیکستانی‌اش را بگیرد.

نورشرق، رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال اعلام کرد به دلیل این که قرار شده مطالبات اوساگونا از محل مطالبات پرسپولیس در سازمان لیگ به حساب این بازیکن در قطر واریز شود، اجازه صدور کارت بازی را صادر کرده‌اند.

حالا نکته عجیب این اظهارات کجاست؟ سازمان لیگ فوتبال هرگاه با مطالبه و درخواست باشگاه‌ها در رابطه با وصول سهم‌شان از تبلیغات محیطی مواجه می‌شد، به بهانه بدهکار بودن آن‌ها سر و ته سهم‌شان را می‌زد و کم‌تر از سهم‌شان به آن‌ها پردااخت می‌کرد. هم‌چنین سازمان لیگ همیشه این ادعا را داشته که این سهم را در پایان هر فصل پرداخت کرده است.

علاوه بر این در مورد باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس همیشه این مناقشه بین سرخابی‌ها و سازمان لیگ وجود داشته که این سازمان به بهانه بدهی‌های انباشته این دو باشگاه شامل مالیات‌های پرداختی، هزینه‌های پزشکی، بلیت‌فروشی، جرائم باشگاه‌ها و مبالغ پردختی علی‌الحساب پیشین، تراز استقلال و پرسپولیس را منفی در نظر می‌گرفت و در نتیجه سرخابی‌ها تقریبا درآمدی از تبلیغات محیطی نداشتند. برای مثال، سهم استقلال از تبلیغات محیطی فصل گذشته ۵ میلیارد تومان بود که به دلیل همین تراز منفی به آن‌ها پرداخت نشد.

با این اوصاف، صحبت‌های نورشرق در رابطه با پردخت مطالبات اوساگونا از محل درآمدهای پرسپولیس در سازمان لیگ عجیب به نظر می‌رسد. چطور می‌شود باشگاهی که تا پارسال تراز مالی‌اش نزد سازمان لیگ منفی بوده، حالا حداقل ۹۶ هزار دلار طلب از سازمان لیگ دارد؟ شاید حالا که روشن شده صدور کارت بازی تاجیک‌ها باتوجه به قطعی بودن رای پرونده اوساگونا براساس دستورالعمل جذب خارجی‌ها غیرقانونی بوده، از این حربه به عنوان سرپوش استفاده شده است.

ضمن این که اگر فرض را بر صحت این ادعا بگیریم، مگر سازمان لیگ فوتبال مانند AFC و فیفا با مشکل تحریم روبه‌رو است که تاکنون مطالبات باشگاه‌ها را به خودشان پرداخت نکرده و نزد خودش نگه داشته است؟

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
ایران ۱۴۰۰

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید