مرکز اورژانس: ۳۰ نفر از ساکنان یک مجتمع مسکونی شهر زنجان دچار گازگرفتگی شدند

۱۴۰۰/۱۰/۵

اصغر جعفری روحی، رییس مرکز اورژانس استان زنجان، گفت: ۳۰ نفر از ساکنان یک مجتمع مسکونی در شهرک پونک زنجان یکشنبه شب دچار گازگرفتگی با مونوکسید کربن شدند که با شش دستگاه آمبولانس و اتوبوس‌آمبولانس به بیمارستان ولیعصر این شهر منتقل شدند.

جعفری روحی افزود که یکشنبه شب گازگرفتگی چند نفر از اعضای یک خانواده در مجتمع احرار نیکان در شهرک پونک زنجان به مرکز فرماندهی عملیات اورژانس این استان گزارش شد و پس از آنکه مشخص شد افرادی در دیگر واحدهای این مجتمع مسکونی نیز دچار گازگرفتگی با منوکسید کربن شده‌اند بلافاصله ۶ دستگاه آمبولانس و اتوبوس‌آمبولانس به این منطقه اعزام شد.

رییس مرکز اورژانس استان زنجان اضافه کرد که در مجموع ۳۰ نفر در این مجتمع مسکونی دچار مسمومیت در اثر گازگرفتگی شده بودند که پس از بررسی و معاینه به بیمارستان ولیعصر زنجان منتقل شدند.

جعفری روحی خاطرنشان کرد که این حادثه فوتی نداشته و علت آن توسط آتش‌نشانی در دست بررسی است.

در همین حال، مجید امیرفضلی، مدیرعامل آتش‌نشانی زنجان، درباره گازگرفتگی ساکنان این مجتمع مسکونی گفت: به علت سهل‌انگاری صورت گرفته و استفاده نکردن از دودکش از صبح ساکنان بلوک یک و دوی «مجتمع احرار نیکان» دچار سردرد و تهوع شده‌ بودند و همین موضوع موجب مسمومیت و گازگرفتگی نزدیک به ۳۰ نفر از آنها ساکنان شد.

جواد مرادی، مسئول روابط عمومی اورژانس استان زنجان، نیز درباره وضعیت جسمی ساکنان این مجتمع مسکونی پس از گازگرفتگی گفت که این حادثه فوتی نداشته است و ۲۳ نفر از ۳۰ نفری که دچار گازگرفتگی شدند به بیمارستان انتقال یافتند اما ۶ نفر از اعزام به بیمارستان امتناع کردند.

خبر ورزشی
خلاصه خبرها
زنان علیه خشونت؛ درخت دختر

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید