آمریکا و اسرائیل برای مقابله مشترک با باج‌افزارها کارگروه ویژه تشکیل می‌دهند

۱۴۰۰/۸/۲۳

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایالات متحده و اسرائیل به منظور مقابله با باج‌افزارها همکاری‌های خود را گسترش داده و کارگروه مشترک تشکیل می‌دهند.

بر اساس بیانیه‌ای که در وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شده، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، روز یکشنبه با وزیر دارایی و مدیرکل اداره ملی سایبری اسرائیل برای همکاری دو جانبه به منظور مقابله با باج‌افزارها دیدار کرد.

این بیانیه خاطرنشان کرد که برای پیشبرد اهداف دو جانبه، این گروه ویژه فعالیت‌های خاصی را دنبال خواهد کرد که شامل توسعه حمایت از اشتراک اطلاعات مجاز مربوط به بخش مالی، از جمله مقررات و راهنمایی‌های امنیت سایبری، حوادث امنیت سایبری و اطلاعات تهدید امنیت سایبری است.

علاوه بر این، آموزش کارکنان و بازدیدهای مطالعاتی برای ارتقای همکاری در حوزه امنیت سایبری و سیستم مالی و انجام تمرین‌های امنیت سایبری فرامرزی مرتبط با جریان‌های مالی و سرمایه‌گذاری نهادهای مالی جهانی بخش دیگری از فعالیت مشترک آمریکا و اسرائیل خواهد بود.

بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا افزود که گروه ویژه یک سری تبادلات فنی تخصصی در زمینه سیاست، مقررات و توسعه را نیز برای حمایت از نوآوری فین‌تک، کاربرد فنا‌وری‌های نو در ارائه خدمات مالی، نیز راه‌اندازی می‌کند که دارای سطح حفاظتی بالا در امنیت سایبری است و می‌تواند در انطباق با استانداردهای بین‌المللی در زمینه مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم است.

بنابر بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، مبادلات فنی در مورد شرکت‌های تحلیل سایبری و همچنین بررسی نوآوری‌های فین‌تک، فناوری مالی، و رگ‌تک، فناوری قانونگذاری، در مورد توسعه راه‌های جدید برای کاهش خطرات مالی غیرقانونی و تقویت فعالیت‌های تحلیلی و اجرایی بخش عمومی، بخش دیگری از همکاری آمریکا و اسرائیل برای مفابله با باج‌افزارها خواهد بود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین اعلام کرد ژانویه ۲۰۲۲ در کنفرانس جهانی سایبرتک که در تل آویو اسرائیل برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

تیتر اول
اخبار و اخبار ورزشی
چهره‌ها - بلژیک

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید